מהו אובדן כושר?

מהו אובדן כושר?

בבואנו לענות על השאלה מהו אובדן כושר עבודה אנחנו רואים שלמעשה מדובר על מצב שבו האדם איבד את היכולת לעבוד ולפרנס את עצמו. מצב זה יכול להתרחש כתוצאה ממחלה או תאונה והוא יכול להיות מוגדר גם במספר דרגות שונות של חומרה. המצב הקשה ביותר הוא כמובן המצב שבו אותו אדם איבד בצורה מלאה את כושר עבודתו ואילו המצב הקל יותר הוא אובדן כושר עבודה חלקי. בשני המקרים הללו המקומות שאליהם נוכל לפנות בדרך כלל לצורך קבלת הפיצוי המגיע לנו הם:

  • המוסד לביטוח לאומי
  • חברת הביטוח הפרטית שבה עשינו ביטוח למצב כזה, בהנחה שבאמת עשינו זאת

לכן, אם גם אתם עברתם עבודה שפגעה ברמה כזו או אחרת ביכולת שלכם להתפרנס ולעבוד, כדאי שתדעו שאתם לא לבד ובהחלט מגיע לכם לקבל פיצוי.

מה ההבדל בין אובדן כושר עבודה מלא וחלקי?

במקרה החמור, כלומר במקרה של אובדן כושר עבודה מלא, למעשה האדם הנפגע מוגדר כבעל נכות מלאה. מבחינת הביטוח הלאומי ההגדרה תהיה כאן של 100% נכות ואילו מבחינת חברות הביטוח לרוב ההגדרה תהיה של נכות ברמת 75%. לעומת זאת, אובדן כושר עבודה חלקי הוא מצב שבו האדם אכן נפגע, אך הוא עדיין יכול לתפקד ברמה כלשהי ולהתפרנס. דוגמא למצב כזה יכולה להיות סיטואציה שבה הנפגע לא יכול להמשיך לעבוד בדיוק במקצוע שלו והוא נאלץ לעבוד במקצוע אחר שבו ההכנסה פחותה.

רוצים לתבוע את הביטוח הלאומי כדי לקבל פיצויים בגין אובדן כושר עבודה? מעוניינים לתבוע את חברת הביטוח שלכם וזקוקים לעזרה? הגעתם למקום הנכון. השאירו פרטים או הרימו טלפון לקביעת פגישת ייעוץ ראשונה עם עוה"ד סולי עמאשה ותראו שמהר מאוד תקבלו את מה שמגיע לכם.

admin

-->